Farby z mieszalnika – sposób na kolor skrojony na miarę

Setki puszek z farbami, dziesiątki wzorników, ale nie ma tego jednego, jedynego koloru? Jedne odcienie są za jasne, inne – za bardzo intensywne? Nie musisz ograniczać się do propozycji producentów. Rozwiązaniem okażą się skrojone na miarę kolory farby z mieszalnika.

Kolorystyka otoczenia silnie wpływa na twoje zachowanie i emocje. Uważa się, że pomarańcz i żółć wprawiają w dobry nastrój i zachęcają do zabawy, czerwień podnosi ciśnienie krwi, a co za tym idzie – działa pobudzająco, a neutralne beże i błękity sprzyjają pracy analitycznej itd. Psychologia koloru przegrywa jednak z… twoimi upodobaniami. Ważne bowiem, by we własnym domu czuć się po prostu dobrze. A to się nigdy nie uda, gdy za każdym razem, gdy spojrzysz na ścianę, uznasz, że coś tu nie gra… Tymczasem nawet pozornie niewielkie różnice w odcieniach mogą w dużym stopniu wpłynąć na nastrój pokoju.

farby

Farby z mieszalnika – jak to działa?

Kupowanie farb z mieszalnika wydaje się skomplikowane. Skąd masz widzieć, jakie farby mieszać i jak wybrać kolor? Okazuje się jednak, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Określasz jedynie, jaki ma być docelowy kolor, a mieszalnia zajmie się resztą.

Jak to wygląda krok po kroku?

  1. Wybór bazy farby – to baza odpowiada za właściwości gotowej farby. Może być matowa, satynowa, połyskująca, akrylowa itd. Parametry bazy są takie same, jak właściwości gotowych farb, dostępnych w marketach budowlanych. Bazy białe są wykorzystywane do tworzenia mniej nasyconych odcieni, bazy przezroczyste – do komponowania barw intensywnych, żywych, ciemnych.
  2. Wybór koloru – w najpopularniejszym wzorniku NCS (Natural Color System) można znaleźć ponad dwa tysiące odcieni, posegregowanych w przejrzysty sposób. To jednak nie koniec. Do wyboru dostępne są również odcienie z bazy popularnych producentów, jak Magnat czy Beckers (to dobre rozwiązanie, gdy dany odcień nie występuje w przypadku farby o wymaganych parametrach).
  3. Barwienie – system barwi bazę, odpowiednio mieszając wybrane produkty.farby z mieszalnika - wzornik

Dlaczego warto wybrać farby z mieszalnika?

Z farbą z mieszalnika jest trochę tak, jak z meblami na wymiar. Teoretycznie można iść do sklepu i wybrać coś ze stałej oferty. Produkt ten nigdy nie będzie jednak w pełni dopasowany do wnętrza i potrzeb kupującego. Po co zatem iść na kompromis, skoro można mieć farbę o parametrach i kolorze skrojonych na miarę za cenę porównywalną z gotowym preparatem?

Ponadto – farby z mieszalnika są nie tylko idealnie dopasowane do rodzaju oświetlenia w pomieszczeniu czy do odcieni elementów wyposażenia. Są również oryginalne i niemal niepowtarzalne. Często zdarza się, że najmodniejszy kolor sezonu można spotkać we wszystkich niedawno wyremontowanych mieszkaniach. Tymczasem istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że twój znajomy wybierze ten sam odcień z bogatego wzornika dostępnego w mieszalni.

Co ważne – jeśli wybierzesz farbę z mieszalnika, masz pewność, że w przyszłości będzie możliwe odtworzenie dokładnie tego odcienia. Po dokonaniu zakupu sklep Lobo.pl zapisuje w systemie dokładne parametry koloru w postaci cyfrowej, więc nawet po dłuższym czasie oferuje stworzenie farby o identycznej barwie.

Zamów online
Sprawdź pełną ofertę baz do mieszkalnika

Kabe Historica Aquatex
renomowana marka, farba mineralna, odporna na zmywanie i szorowanie


Styline By Bolix
białe i transparentne luksusowe, hipoalergiczne bazy do tworzenia dowolnych kolorów w mieszalniku


Dodaj komentarz