metamorfoza ogrodu

Wiosenna metamorfoza ogrodu

Wiosna to najbardziej pracowity czas dla ogrodnika. Trzeba zdjąć z roślin zimowe osłony, przyciąć pędy krzewów owocowych, zgrabić śmieci z trawnika, przygotować rozsady… Warto zatroszczyć się również o nieożywioną część ogrodu. Podpowiadamy, jak nadać meblom, doniczkom i innym dekoracjom bardziej wiosennego charakteru.

Impregnacja drewna w ogrodzie

Na początek należy sprawdzić, w jakim stanie są drewniane elementy – ławki, altany, pergole itp. Być może wymagają ponownej impregnacji, zwłaszcza, jeśli są narażone na stałe oddziaływanie promieni słonecznych i czynników atmosferycznych, jak opady deszczu i śniegu. Zgodnie z zaleceniami producentów impregnację należy powtarzać co około 3-4 lata, może jednak zaistnieć potrzeba przeprowadzania tego zabiegu częściej.

Tylko regularnie konserwowane drewno będzie bowiem dobrze wyglądać przez wiele lat. Sygnałem, że czas na ponowne przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjno-konserwacyjnych może być m.in.:

 • łuszczenie się starej powłoki malarskiej;
 • pojawienie się mchu.

Dowiedz się więcej na temat tego, jak zabezpieczyć drewno w ogrodzie.

Wiosenne barwy w ogrodzie

Zaimpregnowanie drewnianych elementów to jednak dopiero początek. Pozostaje jeszcze odświeżenie wyglądu starych doniczek, kwietników, latarenek ogrodowych… Kto bowiem powiedział, że mogą być tylko białe, brązowe lub w kolorze gliny czy stali? Warto wprowadzić do ogrodu odrobinę kolorów nie tylko pod postacią różnych odmian kwiatów. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem przeprowadzenia ogrodowej metamorfozy jest więc… wielkie malowanie.

Czym jednak malować, by kolor był intensywny i przede wszystkim trwały? Doskonałym wyborem będzie emalia akrylowa Altax Viva Garden, która zapewnia nie tylko żywe barwy, lecz także ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych. Dzięki dużej przyczepności farbą to można malować elementy drewniane, metalowe, betonowe czy ceramiczne – a więc w praktyce wszystkie powierzchnie, które znajdują się w ogrodzie. Z ich pomocą możesz również własnoręcznie wykonać meble czy dekoracje do ogrodu lub na balkon.

bezchmurne nieboczerwone piwonie

Farba dostępna jest w 29 kolorach. Tylko od Ciebie zależy więc, czy wybierzesz modne pastele czy też może kolor roku 2018: nasycony fiolet fiolet.

Zobacz kilka inspiracji od Viva Garden:

Zobacz, co jeszcze może Ci się przydać do odświeżenia wyglądu ogrodu na wiosnę: https://lobo.pl/ogrod-i-dzialka


3 komentarze

 • Fryderyk

  27 kwietnia, 2018

  Ja już zdążyłem trochę wiosennych porządków zrobić. Dobrze, że niedługo wypada weekend majowy 🙂 Oby pogoda dopisała.

  Reply
 • Jarosław

  27 kwietnia, 2018

  Bardzo interesujący wpis. Ja spędzam weekend majowy na działce i także będę przeprowadzał metamorfozę 🙂

  Reply
 • architekt

  11 lipca, 2018

  Ja już zrobiłam wiosenne porządki w ogrodzie i ozdobiłam taras panelami ażurowymi od https://decopanel.pl/ polecam !

  Reply

Dodaj komentarz