Wielkanocne akcesoria

Wielkanocne akcesoria kuchenne

Jajka pod różnymi postaciami, słodkie mazurki, babki i sałatka warzywna – wielkanocny stół aż ugina się od tradycyjnych przysmaków. Zobacz akcesoria kuchenne, które pomogą ci w przygotowaniu tych smakołyków, a jednocześnie – dzięki swojej oryginalnej formie – pozwolą wprowadzić do domu nieco wielkanocnego klimatu jeszcze przed świętami.

Zanim jeszcze rzucisz się w wir świątecznych przygotowań, przemyć do swojej kuchni kilka wielkanocnych akcentów! Wiele z nich przyda się również w czasie rodzinnego spotkania podczas wieczerzy. Zobacz praktyczne i dekoracyjne wielkanocne akcesoria!

Wielkanocne akcesoria do jajek

Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć ani pisanek, ani… jajek gotowych do spożycia. Gotowane na twardo i podawane z majonezem i szczypiorkiem, faszerowane, zapiekane – chyba każdy domownik ma swoje ulubione. Warto jednak zadbać nie tylko o ich smak, lecz także sposób podania. A do tego przydadzą się – poza klasycznymi półmiskami – także specjalne wytłaczane talerze.

Talerz do jajek - wielkanocne akcesoria
Talerz do jajek – zobacz ofertę!

Jeśli wśród domowników są miłośnicy jajek na miękko, warto pamiętać również o kieliszkach, które ułatwią ich jedzenie wprost ze skorupki.

Kieliszki do jajek - wielkanocne akcesoria
Kieliszki do jajek – zobacz ofertę!

Wielkanocne wypieki

Bez wątpienia najpopularniejszym ciastem jedzonym w czasie Wielkanocy jest mazurek – słodki, często pokryty dodatkową warstwą masy migdałowej lub orzechowej. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z innych łakoci. Bez wątpienia furorę zrobią kruche ciasteczka w kształtach kojarzących się z wielkanocnymi symbolami – baranka, kurczaka lub zajączka. Do ich przygotowania przydadzą się specjalne foremki.

Z motywem zajączka

Zajączek jest jednym z młodszych symboli świąt wielkanocnych. Zwierzę to jest kojarzone z nadejściem wiosny oraz utożsamiane z postacią, która ma przynosić dzieciom drobne upominki. Faktem jest jednak, że dziś zajączek pojawia się na wielkanocnych kartkach, zdobi koszyczki ze święconką, a także… mieszkania. Figurki przedstawiające zająca ustawione na półkach czy na stole pomogą we wprowadzeniu do domu wielkanocnego nastroju. Będą również dobrze prezentować się na wielkanocnym stole, pomiędzy półmiskami z tradycyjnymi daniami.

Figurka zająca - wielkanocne akcesoria
Figurka zająca – sprawdź ofertę!

Zajączek może także pojawić się na… wielkanocnej zastawie. Wizerunek sympatycznego zwierzaka na kubkach czy talerzach przypadnie do gustu zwłaszcza najmłodszym gościom.

Zobacz też inne wielkanocne akcesoria w ofercie sklepu Lobo.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *