Kolor roku 2020: Classic Blue

Klasyczny niebieski, Pantone 19-4052 został wybrany kolorem roku 2020. “Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji” – komentuje Latrice Eisman Executive Director w Pantone Color Institute.

W poprzednich latach wybór ekspertów firmy Pantone padał na bardzo jaskrawe, wręcz neonowe kolory. Kolorami roku zostawały Living Coral w roku 2019 i Ultra Violet w 2018. Ich intensywność mająca wyzwalać energię była jednak bardzo trudna do wykorzystania w zwykłych mieszkalnych wnętrzach, w których królował i króluje stonowany styl skandynawski. Tym razem jednak postawiono na zupełnie inne emocje. Kolor niebieski zawsze kojarzył się ze spokojną wodą i ukojeniem, jakie daje wpatrywanie się w jej bezkres.

Rok 2020 niespodziewanie okazał się czasem pełnym niepewności i utraconego poczucia bezpieczeństwa. Bezwzględnie odczuli to wszyscy ludzie na całym świecie. Zapomnieliśmy o pogoni za wielkim szczęściem i sukcesem, pragnąc jedynie bezpieczeństwa i ukojenia. I tutaj pojawia się On – kolor roku 2020 Classic Blue i zdaje się idealnie trafiać w nasze dzisiejsze potrzeby : spokoju, bezpieczeństwa i koncentracji na prostych celach. Dlatego chcemy mieć ten kolor blisko w swoim bezpośrednim otoczeniu i korzystać z dobroczynnej mocy i siły jakie daje.

Jak wykorzystać kolor roku 2020 ?

W roku 2020 zaczęliśmy bardziej doceniać i szanować nasze mieszkania, domy i ogrody. Chcemy by były piękne, zadbane i dawały nam wytchnienie po dniu pełnym wyzwań. Podoba się nam kolor niebieski, bo jest wyciszający, dobrze się komponuje z urządzonymi już przez nas w wnętrzami i nawet mały element wprowadzony do pomieszczenia daje już spektakularny efekt. Chcemy go łączyć z bielą i musztardową żółcią. O dziwo fantastycznie komponuje się z miętowymi dodatkami, nie mówiąc o innych odcieniach niebieskości.

Nie musimy tego trendu brać bardzo dosłownie. Kolor roku 2020 jest głęboki i pomalowanie nim ścian w niewielkich wnętrzach może przytłaczać. Na szczęście niebieski ma mnóstwo odcieni, a każdy z nich spełni swoją rolę : uspokoi i wniesie do wnętrza wiele świeżości.

Ściana w kolorze roku – niebieskim

Pomalowanie na niebiesko tylko jednej ze ścian w pokoju, sypialni lub w pokoju dziecka nie powinno przytłoczyć wnętrza. Ważny jest oczywiście odcień. Zachowawczym dekoratorom-amatorom polecamy zawsze odcienie rozwodnione. Doskonale może się tu spisać kolor gołębi np. odcień Kopalnia Srebra z linii Dulux Easycare.

Dulux Easycare Kopalnia Srebra

Niebieskie dodatki do wnętrz

Nie tylko profesjonaliści z branży wnętrzarskiej wiedzą doskonale, że zazwyczaj wystarczy wymienić dodatki, by nadać wnętrzu całkiem nowy charakter. Poszewki na poduszki, zasłonki, narzuty i koce mogą szybko i tanio wykonać olbrzymią wnętrzarską pracę.

Niebieski w ogrodzie

Morski klimat w ogrodzie Meble i akcesoria ogrodowe uwielbiają zmieniac kolory. Od niedawna przemalowanie i odnowa mebli ogrodowych jest niezwykle prosta, bowiem na rynku pojawiły się kolorowe farby ogrodowe. Dzięki farbom z serii Altax Viva Garden czy Sadolin Kolory Ogrodu nasze ławki, pergole i dekoracje mogą co sezon przybierać nowy kolor roku.

Zestaw ogrodowy pomalowany odcieniem Chabrowe Pole
z serii Altax Viva Garden

foto: Altax

Rabat dotyczy zakupów na min. 50 zł w sklepie PSB lobo.pl i obejmuje cały asortyment 🙂

Niebieskie farby do ścian, które mogą Ci się spodobać :

Beckers Designer Midnight


Bondex Smart Paint Niebiańska Miłość


Dekoral Niebieski Atrament


Akcesoria domowe,
które mogą Ci się spodobać

Poszewki dekoracyjne na poduszki w odceniach niebieskiego

Czajnik w kolorze niebieskim


Dodaj komentarz