wykorzystanie farby tablicowej

6 zalet farb tablicowych

Farba tablicowa od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Pomalowane nią ściany pojawiają się we wnętrzach w stylu skandynawskim, industrialnym czy modern classic. Z czego wynika moda na tablicówkę? Dlaczego jest tak lubiana przez osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz? Przedstawiamy 6 zalet farby tablicowej!

Farba tablicowa jest to wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń – zarówno na ścianach, jak i na powierzchniach drewnianych czy ceramicznych, a nawet na szkle.  Pozwala na uzyskanie powłoki przypominającej szkolną tablicę, po której można pisać kredą – a następnie zmywać obrazki i rysować ponownie, i ponownie… Dzięki temu farba tablicowa znajduje zastosowanie zarówno w pokojach dziecięcych, jak i w kuchniach czy salonach. Wydziela przestrzeń na kreatywną zabawę lub wymianę notatek. Często można spotkać ją także w lokalach gastronomicznych, gdzie ułatwia zapisywanie na ścianie zmieniającego się co pewien czas menu. Uniwersalność to jednak niejedyna zaleta farby tablicowej!

Farba tablicowa do domu – dlaczego warto?

  1. Farba tablicowa jest bezpieczna – nie wydziela drażniącego zapachu i nie zawiera dużych ilości LZO – lotnych związków organicznych (spełnia tym samym obowiązujące normy europejskie).
  2. Nie musi być tylko czarna – farby tablicowe występują w wielu kolorach, dzięki czemu można łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza. Największą popularnością cieszą się jednak klasyczne czarne tablicówki.
  3. Jest wytrzymała i wodoodporna – można wielokrotnie ją zmywać (także z użyciem wody) i ponownie pokrywać zapiskami. Powłoka nie wyciera się, nie wybłyszcza i nie zmienia koloru. Nawet w wyniku zachlapania czy częstego kontaktu z wilgocią nie traci swoich właściwości.
  4. Jest bardziej uniwersalna niż tablica kredowa – maluchy uwielbiają rysować kredą, jednak gotowe tablice są często dość drogie i mało poręczne. Zajmują przestrzeń na podłodze i mają ograniczoną mobilność. W przypadku farby tablicowej samodzielnie możesz wybrać rozmiar pokrywanej nią powierzchni i miejsce na kącik kreatywny. Nie musi być to tylko ściana! Efektownie wyglądają również pomalowane tablicówką drzwi i meble. Można po nich pisać i rysować do woli, dzięki czemu być może reszta domowych ścian zostanie uchroniona przed dziecięcym wybuchem kreatywności.
  5. Malowanie farbą tablicową jest łatwe – pokrywanie ścian farbą tablicową nie różni się od klasycznego malowania. Przed malowaniem powierzchnię należy odpowiednio przygotować, czyli oczyścić, odtłuścić, wyrównać i wygładzić. Następnie wystarczy pokryć ją 2 warstwami farby w 6-godzinnych odstępach. Tablicówka schnie dość szybko, dla pewności przed jej intensywnym użytkowaniem warto jednak odczekać około 3-4 tygodnie.
  6. Farba jest dość wydajna – charakteryzuje się dobrym kryciem. Jej wydajność zależy od chłonności podłoża i dokładnego składu – dla farby tablicowej Dulux to: 0,25L = 4 m² (przy 1 warstwie) lub 2m² (przy 2 warstwach).

Farba tablicowa może również stać się wierzchnią warstwą dla farby magnetycznej. Pozwoli to uzyskać powierzchnię, po której można pisać kredą, a jednocześnie przyczepiać do niej magnesami rysunki i notatki.

Zobacz wyjątkowe oferty na farby tablicowe i magnetyczne w sklepie Lobo.pl!

 

Primacol Farba tablicowa

Dostępna w tradycyjnym czarnym i kilku inych kolorach farba tablicowa, którą możesz pomalować np. jedną ze ścian w pokoju dziecka tworząc niepowtarzalną przestrzeń do rozwoju jego twórczości.


Primacol farba magnetyczno – tablicowa

Farba oprÓcz funkcji tablicowych będzie również pełnić funkcję tablicy magnetycznej, na której na np. ozdobych magnesach możesz mocować dzieła Twojego malucha, dyplomy, ważne informacje tworząc jednocześnie niepowtarzalne wnętrze.


Magnat farba tablicowa

Nanieś ja na ścianę lub na odnawianą powierzchnię np. front meblowy. Pisz i rysuj bez ograniczeń !


Tikkurila Liitu

Mała 0,33l puszka farby tablicowej idealna na próbę lub na małe powierzchnie. Bardzo wydajna, doskonale kryje. Dostępna też w puszce 1l.Primacol farba magnetyczna podkładowa

Farba nadaje ścianie właściwości magnetyzujące, mozna na nią nałożyć dowolną farbą ścienną uzyskując wybrany kolor ściany. Nie zawiera ołowiu, rozpuszczalników ani innych szkodliwych substancji lotnych.

 

 

Inchem farba tablicowa i tablicowo-magnetyczna

 Nowość w ofercie, farby ekologiczne na różne powierzchnie.

 


Dodaj komentarz