Lampy podłogowe - salon

Designerskie lampy podłogowe do pomieszczeń w różnych stylach

Lampy podłogowe, zwane też stojącymi doskonale dopełniają aranżację wnętrza, a jednocześnie pełnią funkcję oświetlenia dodatkowego. Są uniwersalne, dekoracyjne i wygodne w użytkowaniu. Zobacz, jak dobrać je w zależności od stylistyki pomieszczeń!

Lampa podłogowa pozwala na wyznaczenie stref funkcjonalnych w mieszkaniu. Ustawiona obok fotela i biblioteczki stworzy komfortowy kącik czytelniczy, umieszczona w pobliżu biurka doświetli przestrzeń do pracy (nie powinna zastępować jednak lampki biurkowej!). Najbardziej funkcjonalne będę modele z regulowaną wysokością i kątem padania światła. Dobrym rozwiązaniem okaże się również ściemniacz, dzięki któremu można kontrolować natężenie światła.

Jeśli zależy ci na lampie, dającej jak najwięcej światła, wybierz taką, której klosz jest otwarty ku górze. Lampa z abażurem (kierująca światło do dołu) stworzy natomiast ciepłą, przytulną atmosferę.

Lampy stojące kojarzą się przede wszystkim z aranżacją przestronnego salonu. Tymczasem doskonale sprawdzą się także w sypialni czy w pokoju dziecięcym. Wystarczy jedynie wybrać model, dopasowany do funkcji i stylistyki wnętrza.

Lampy podłogowe w stylu glamour

W stylu glamour wszystko powinno błyszczeć i tworzyć wrażenie luksusu. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie do wnętrza kilku źródeł światła, podkreślających urok lakierowanych powierzchni i tworzących na nich prawdziwą świetlną mozaikę. We wnętrzu w stylu glamour dobrze sprawdzą się zwłaszcza stojące lampy ozdobione kryształkami – wytworne, eleganckie, a jednocześnie nawiązujące do stylistyki kryształowych żyrandoli znanych z arystokratycznych dworów.

Lampa podłogowa glamour
Sprawdź ofertę!

Nowoczesne lampy stojące

Do nowoczesnych aranżacji doskonale pasują lampy podłogowe w prostych, geometrycznych kształtach. Minimalistyczne konstrukcje wygięte po różnymi kątami wprowadzą do wnętrza element dynamiki, a jednocześnie wpiszą się w nowoczesny trend dążenia do prostoty.

Lampa podłogowa nowoczesna
Sprawdź ofertę!

Dobrze prezentować się będą również lampy z kloszami w mocnych kolorach.

Lampa podłogowa nowoczesna
Sprawdź ofertę!

Klasyczne lampy podłogowe

We wnętrzu urządzonym w klasycznym stylu sprawdzą się lampy z kloszami stylizowanymi na kielichy kwiatów lub klasyczne lampy drewniane z tekstylnymi abażurami. Dyskretny urok tego typu dodatków podkreśli również charakter wnętrz w stylistyce retro i vintage.

Klasyczna lampa podłogowa
Sprawdź ofertę!

Lampy w stylu skandynawskim

Prawdziwym hitem aranżacyjnym ostatnich miesięcy są lampy stojące w stylu skandynawskim – osadzone na trzech nóżkach (najlepiej drewnianych) i przykryte dużym, tekstylnym kloszem. Tego typu modele łączą skandynawski minimalizm z dążeniem do tworzenia przytulnej atmosfery.

Lampa podłogowa w stylu skandynawskim
Sprawdź ofertę!

 Zobacz też:

1 thought on “Designerskie lampy podłogowe do pomieszczeń w różnych stylach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *