trendy wnętrzarskie

Trendy wnętrzarskie na 2019 rok

Sposoby aranżacji wnętrz, podobnie jak trendy odzieżowe, podlegają ciągłym zmianom. Projektanci odpowiadają na nastroje społeczne i bacznie obserwują to, co dzieje się w kulturze, sztuce, gospodarce itd. Wszystko po to, by jak najpełniej odpowiadać na ewoluujące potrzeby odbiorców i tworzyć przedmioty, wpisujące się w coraz bardziej wymagające gusta. Jak zatem będziemy aranżować nasze wnętrza w 2019 roku? Jaki style będą się najmodniejsze? Sprawdź trendy wnętrzarskie na 2019 rok!

Nowoczesny styl skandynawski, czyli new nordic

Styl new nordic wyrasta bezpośrednio z estetyki skandynawskiej, która króluje w naszych mieszkaniach od kilku sezonów. Kładzie jednak jeszcze większy nacisk na funkcjonalność i wygodę. Jest bardziej nowoczesny i… ekskluzywny. Obok skandynawskiej bieli i szarości pojawia się luksusowy antracyt i głęboka, matowa czerń. Ciemne barwy nie przytłaczają jednak wnętrza, lecz sprawiają, że staje się bardziej przytulne i eleganckie. Doskonale komponują się również z tak charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego naturalnymi materiałami, jak drewno czy skóra.

trendy wnętrzarskie - new nordic

Dominacja mocnych kolorów

Coraz częściej można jednak zaobserwować odchodzenie od minimalistycznego stylu skandynawskiego. Tendencja ta będzie widoczna również w 2019 roku. Wnętrza staną się pełne kolorów – stonowane, pastelowe barwy ustąpią jednak miejsca głębokim, nasyconym odcieniom. Zarówno ściany, jak i meble czy dodatki będą przybierać barwy granatu, butelkowej zieleni, ciemnego fioletu, bordo. Ponownie pojawi się również czerń – nie tylko w postaci farby tablicowej, lecz także tapicerki, tapet czy innych elementów dekoracyjnych.

Trendy wnętrzarskie - ciemne kolory

Ciemne kolory w dyskretny sposób będą nawiązywać do wyszukanego stylu glamour. Nieodparcie kojarzą się bowiem z elegancją właściwą dla wnętrz znanych z arystokratycznych dworów. Dlatego też warto połączyć je z połyskującymi, rozjaśniającymi przestrzeń powierzchniami. Złote lub srebrne ramy obrazów, gałki czy nóżki mebli pozwolą w subtelny sposób przemycić do wnętrza odrobinę niewymuszonego luksusu. Elementy glamour będą jednak bardzo dyskretne i subtelne.

Ażurowe meble – nic do ukrycia

Transparentność obecna w świecie mody wkracza na salony. Na wybiegach królują plastikowe, przezroczyste buty i płaszcze, a we wnętrzach – ażurowe regały i półki, które pozwalają wyeksponować wszystkie domowe bibeloty. Mleczne szyby w szafkach kuchennych to już za mało. Regały i kredensy zostaną całkowicie pozbawione zasłon, by można było pokazać całemu światu pamiątki z podróży, kolekcję książek czy ceramicznych figurek.

trendy wnętrzarskie - regały

Wysmakowany mosiądz – alternatywa dla miedzi

Przez kilka sezonów prawdziwym wnętrzarskim hitem były dodatki z miedzi lub w kolorze z miedzi. Armatura łazienkowa, klamki, nóżki mebli – miedziane odcienie można było znaleźć w niemal każdym pomieszczeniu. W 2019 roku nastanie jednak czas mosiądzu, którego urok tkwi w ciepłej, nieco rudawej barwie. Pięknie prezentują się wykonane z tego stopu naczynia, lampy, wazony, a także okucia mebli i uchwyty. Mosiądz doskonale wpisze się w aranżacje w stylu industrialnym, rustykalnym, a nawet skandynawskim.

trendy wnętrzarskie - mosiądz

W zgodzie z naturą

Na popularności zyskuje również trend eko, przejawiający się zarówno takim organizowaniem gospodarstwa domowego, by codzienne życie miało jak najmniej negatywny wpływ na środowisko, jak i wykorzystaniem naturalnych tworzyw. Projektanci proponują szereg elementów wyposażenia z drewna (najlepiej, by było jak najmniej przetworzone), rattanu, a nawet wikliny. W mieszkaniu znajdzie się miejsce na wiklinowy bujany fotel, meble z recyklingu czy lniane narzuty.

trendy wnętrzarskie - eko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *