aranżacja kuchni

Jak odświeżyć kuchnię – farby renowacyjne

Marzysz o remoncie kuchni, jednak boisz się wysokich kosztów i tego, że prace zajmą kilka tygodni? Okazuje się, że odświeżenie kuchennej aranżacji nie musi kosztować fortuny! Nie ma potrzeby zrywania starych płytek czy wymiany niemodnych już mebli. Wystarczy… kilka puszek ze specjalnymi farbami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej! 

Marka V33 stworzyła linię farb renowacyjnych, dzięki którym łatwo odnowisz niemal wszystkie kuchenne powierzchnie  zarówno podłogi, jak i ściany, a nawet… sprzęt AGD. Brzmi jak doskonała alternatywa dla czasochłonnego remontu generalnego, prawda? 

Farby renowacyjne do mebli kuchennych 

Jeśli kuchenne szafki są w dobrym stanie technicznym, zamiast je wymieniać, warto dokonać szybkiego liftingu za pomocą farby renowacyjnej z linii Kuchnia & Meble kuchenne. Nakłada się ją bezpośrednio na odnawianą powierzchnię, nie ma konieczności pozbywania się starych powłok i stosowania warstwy podkładowej  wystarczy umyć i odtłuścić meble oraz usunąć ewentualne łuszczące się elementy.   Farby sprawdzą się przy odnawianiu szafek kuchennych z drewna, laminatów lub sklejki. W przypadku powierzchni lakierowanych warto je najpierw przeszlifować papierem ściernym i odpylić.  

farba renowacyjna meble

Farba tworzy jednolitą, odporną na łagodne detergenty i częste mycie powierzchnię. Niestraszne jej również klasyczne kuchenne zabrudzenia, jak tłuszcz, kawa, herbata, a nawet czerwone wino czy sok pomidorowy. Warto jednak nałożyć dwie warstwy produktu, by zapewnić optymalną trwałość powłoki i pełne krycie. 

Farba renowacyjna do mebli kuchennych występuje w kilkunastu kolorach  dzięki temu możesz dopasować nowy wygląd mebli zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji. Białe fronty w stylu skandynawskim? Odważne śliwkowe szafki do nowoczesnej kuchni? Subtelna pistacja nawiązująca do stylistyki śródziemnomorskiej? Nic trudnego!  

Renowacja sprzętu AGD 

Z ofercie farb renowacyjnych V33 można znaleźć również preparaty przeznaczone do odświeżania sprzętów AGD pokrytych aluminium, metalem, stalą nierdzewną lub plastikiem. Z ich pomocą można zupełnie odmienić charakter starej lodówki czy pralki – zasłonić zabrudzenia wynikające z wieloletniej eksploatacji czy dopasować kolor do nowego wystroju kuchni. Niestety farb tych nie należy stosować na urządzenia będące źródłem wysokiej temperatury, takie jak piekarniki i kuchenki (także mikrofalowe). 

farba renowacyjna AGD

Farby do AGD, podobnie jak preparaty do mebli, stosuje się bezpośrednio na podłoże i nakłada w dwóch warstwach. Pełną odporność uzyskuje po 20 dniach – po tym czasie jest odporna na zaplamienia i uderzenia. Pomalowaną powierzchnię można również bez obaw przecierać wilgotną ściereczką z dodatkiem delikatnych detergentów. 

Odświeżanie płytek na ścianie i na podłodze  

Płytki ścienne i podłogowe po latach użytkowania mogą już nie wyglądać tak ładnie, jak tuż po ułożeniu. W wyniku eksploatacji często pojawiają się na nich trudne do usunięcia zabrudzenia, a nawet odpryski i wyszczerbienia. Upływ czasu szczególnie widać na fugach, które łatwo zmieniają swój kolor.  

Malowanie płytek to sposób na uniknięcie żmudnej i kosztownej wymiany pokrycia ścian i podłogi. Pomalowane powierzchnie są odporne na uszkodzenia, przetarcia czy też działanie detergentów. Przeznaczone do płytek farby są jednocześnie wodoodporne, można więc stosować je nie tylko w kuchni, lecz także w łazience. Należy przy tym pamiętać, że inne preparaty wykorzystuje się do odnawiania płytek na podłodze, a inne są przeznaczone do malowania ceramiki ściennej.  

farba renowacyjna podłogafarba renowacyjna płytki

 

Pamiętaj również o dodatkach! Kilka stylowych akcesoriów, jak szalenie modne naczynia emaliowane czy eleganckie filiżanki, potrafi zupełnie odmienić charakter kuchennej aranżacji. Dowiedz się więcej z artykułu: Stylowe akcesoria kuchenne  

 


2 komentarze

 • bloger

  Październik 10, 2018

  ciekawy pomysł, skorzystam, dzięki za porady

  Reply
 • Jarosław

  Październik 25, 2018

  To super pomysł na oszczędność podczas remontu. Szybko, tanio i efektownie. My zawsze polecamy ten sposób naszym klientom.
  pozdrawiam
  http://www.remonty.bydgoszcz.pl

  Reply

Dodaj komentarz