co spakować na wakacje

3 rzeczy, które często zapominasz spakować na wakacje

Klapki po prysznic, ręcznik, wygodne buty, kurtka przeciwdeszczowa – to nie wszystko, co powinno znaleźć się w twojej walizce. Oczywiście, jeśli o czymś zapomnisz, najczęściej możesz kupić to na miejscu – tylko, czy warto narażać się na stres w czasie podróży? Zobacz, o jakich przedmiotach warto pamiętać!

  1. Środek na komary

Nie musisz wyjeżdżać do tropikalnej dżungli, by przekonać się, jak uciążliwe są komary. Te nielubiane owady pojawiają się wszędzie – najwięcej jest ich w pobliżu jezior i rzek (komarzyce składają jaja w płytkich zbiornikach wodnych), ale można natknąć się na nie także na terenach zabudowanych. W Polsce nie stanowią realnego zagrożenia, natomiast w egzotycznych krajach często przenoszą groźne choroby, takie jak malaria. Nie oznacza to jednak, że wybierając się na wakacje w naszym kraju, nie ma potrzeby chronić się przed komarami. Ich ugryzienie powoduje bowiem reakcję alergiczną, objawiającą się uciążliwym drapaniem, co jest problematyczne zwłaszcza dla małych dzieci. Dlatego do walizki warto spakować środek na komary w sprayu. Wystarczy spryskać nim odsłoniętą skórę, by skutecznie odstraszyć komary.

  1. Latarka czołówka

Źródło światła zamontowane na taśmie, którą zapina się na głowie, okaże się przydatne zarówno w czasie biwaku, jak i wieczornego spaceru po mieście. Oświetli drogę, a jednocześnie pozwoli zachować wolne ręce. Latarka czołówka będzie świecić dokładnie tam, gdzie zwrócisz głowę, a jednocześnie nie będzie razić w oczy. Warto zawsze mieć ją w plecaku – na wypadek, gdyby spacer się przedłużył lub odbywał w miejscu, w którym nie ma miejskich latarni.

  1. Klej błyskawiczny

Rozklejony but, pęknięty pasek w torbie, dziurawa dętka rowerowa, nieszczelność w namiocie – w podróży wiele może się zdarzyć. W takich sytuacjach potrzebna jest szybka, choćby prowizoryczna naprawa, która ma wytrzymać do końca wyjazdu lub do chwili, w której pojawi się szansa na specjalistyczne rozwiązanie problemu. Dlatego warto mieć przy sobie małe, poręczne opakowanie kleju szybkoschnącego, który pozwoli na przeprowadzenie podstawowych napraw. Wygodnym rozwiązaniem jest również klej w sprayu lub mocna, profesjonalna taśma klejąca.

Zobacz również: Akcesoria przydatne w podróży

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *