prezent dla podróżnika

Prezent dla podróżnika – 6 propozycji

Szukasz prezentu dla osoby, która często podróżuje? Chcesz, by upominek był praktyczny i pomagał w realizowaniu pasji? Przedstawiamy 6 pomysłów na prezenty dla miłośników bliskich i dalekich podróży! 

W czasie wycieczki – zarówno tej za miasto, jak i za granicę kraju wiele może się zdarzyć. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie, obejmujące zaopatrzenie się w kilka przydatnych akcesoriów. Warto więc podarować zaprzyjaźnionemu globtroterowi coś, co podniesie komfort podróżowania, a jednocześnie przyda się w awaryjnych sytuacjach. Obdarowany na pewno doceni zaangażowanie włożone w wybór tego typu prezentu!  

Adapter do gniazdek 

Na świecie używa się kilkunastu rodzajów gniazdek i wtyczek. Przykładowo: w Stanach Zjednoczonych i Japonii stosuje się wtyczki z dwoma płaskimi bolcami, w Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie – z trzema prostokątnymi bolcami, we Włoszech i Tunezji – z trzema okrągłymi bolcami itd. Podczas zagranicznej podróży bez odpowiednich akcesoriów niekiedy nie można zatem naładować telefonu czy podłączyć laptopa do zasilania. Dlatego tak przydatny okazuje się adapter. 

prezent dla podróżnika
Adapter podróżny Europa

Kubek termiczny 

Pozwala zachować odpowiednią temperaturę napoju nawet przez kilka godzin. Przyda się w czasie długiej jazdy samochodem i w każdej innej sytuacji, gdy chcesz cieszyć się aromatyczną kawą lub potrzebujesz rozgrzać się ciepłą herbatą. Wytrzymalszą, szczelniejszą i bardziej pojemną alternatywą dla kubka będzie termos, który z powodzeniem można wrzucić do torby czy plecaka.  

Dowiedz się więcej na temat tego, jak wybrać dobry kubek termiczny. 

prezent dla podróżnika
Kubek termiczny

Scyzoryk 

Pozwoli otworzyć konserwę lub butelkę, przeciąć sznurek, przykręcić śrubę itd. Zastąpi więc szereg innych narzędzi, które z powodu gabarytów trudno zabrać ze sobą na górską wyprawę lub biwak. Stanie się awaryjną skrzyneczką narzędziową, która bez problemu zmieści się w plecaku czy kieszeni. 

Latarka czołowa 

Okaże się niezastąpiona na biwaku, podczas wieczornej wędrówki po lesie czy w sytuacji, gdy w nocy trzeba naprawić samochód. Pozwala na oświetlenie drogi, wnętrza namiotu itp., a jednocześnie nie zajmuje rąk. Wystarczy umieścić na czole taśmę z latarką, by szybko i wygodnie rozjaśnić przestrzeń wokół siebie. Co ważne – światło emitowane przez czołówkę nie razi w oczy, a jednocześnie snop światła w naturalny sposób pokrywa się z kierunkiem, w którym jest zwrócona głowa.  

prezent dla podróżnika
Latarka czołowa

Powerbank 

W czasie podróży nie zawsze istnieje możliwość podłączenia sprzętu do zasilania. W lesie czy na górskim szlaku trudno bowiem o gniazdko elektryczne. W takich sytuacjach przyda się więc powerbank, czyli przenośna bateria. W zależności od pojemności pozwoli na jednokrotne lub nawet kilkukrotne naładowanie telefonu.  

Rozdzielacz samochodowy 

Rozdzielacz montowany do gniazda zapalniczki pozwala na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń. W czasie podróży można więc w tym samym czasie ładować telefon, korzystać z nawigacji GPS, lodówki turystycznej itd. W sprzedaży dostępne są rozdzielacze na dwa, trzy czy nawet cztery gniazda. Niektóre z nich mają również wbudowany port USB. Korzystając z rozdzielacza, należy jednak zwrócić uwagę, by pobór prądu nie przekroczył wartości bezpiecznika gniazda zapalniczki.  

prezent dla podróżnika
Rozdzielacz samochodowy

1 thought on “Prezent dla podróżnika – 6 propozycji”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *